O nas

Organizacja Szpitala

Dla pacjenta

Usługi pełnopłatne

Ogłoszenia

Kontakt

Różne

Dnia 25.10.2019 w Specjalistycznym Centrum Medycznym odbyły się ćwiczenia z udziałem śmigłowca Black Hawk, które były współorganizowane z Samodzielnym Oddziałem Kontrterrorystycznym Policji we Wrocławiu oraz Centralnym Oddziałem Kontrterrorystycznym Policji w Warszawie.

Materiał filmowy w linku poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=oEtu2k-HQ74

Film dzięki uprzejmości TV Kłodzka

Droga Pacjentko!

Nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy".

Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia i ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek ciężarnych i młodych mam.

27 września 2019 roku odbyła się wizyta Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego wraz z senatorem Aleksandrem Szwedem.

Pan Marszałek był pod wrażeniem naszego szpitala, jak podkreślał na spotkaniu z zarządem, ordynatorami, pielęgniarkami- sam jest lekarzem- i cieszy się, że są w Polsce świetnie radzące sobie jednostki szpitala. Mieliśmy okazję pokazać Panu Marszałkowi Lądowisko Szpitalne, Oddział Chirurgii Plastycznej, nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego, najnowocześniejszą Pracownię Hemodynamiczną, Blok Operacyjny oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.

 

                           

21 września w Poradni Okulistycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju odbyła się Biała Sobota Okulistyczna.
Wszyscy pacjenci mieli badane ciśnienie wewnątrzgałkowe, wykonywany pomiar grubości rogówki (pachymetria) oraz badanie OCT nerwów wzrokowych oraz plamki żółtej. Wszystkie wykonane badania miały za zadanie wczesne wykrycie jaskry i zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).

Choroby te, jeżeli nie są odpowiednio wcześnie wykryte, mogą prowadzić do trwałego pogorszenia widzenia, a nawet do całkowitej i nieodwracalnej utraty wzroku. W badaniu wzięły udział 63 osoby, a u 15 z nich wyniki odbiegały od normy i pacjenci ci zostali skierowani na dalszą rozszerzoną diagnostykę w tutejszej poradni celem potwierdzenia wstępnego rozpoznania i i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Badania przeprowadzały dr Agnieszka Łątkowska i dr Aleksandra Gorzkowska-Gancarz ze wsparciem Kierownika Oddziału Okulistycznego SCM Piotra Marszalika. Ze względu na duże zainteresowanie pacjentów z Kotliny Kłodzkiej oraz ogromnie ważną rolę profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób oczu akcja na pewno będzie kontynuowana.

O szczegółach będziemy informować na stronie internetowej www.scm.pl

 

 

Zajęcia stanowiły jeden z epizodów powiatowo-gminnych ćwiczeń pod kryptonimem „Hrabstwo Kłodzkie 2019 r.” na temat „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu/gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa czasu kryzysu”

Ćwiczenia zgodnie z założeniem przebiegły w myśl scenariusza:
Znajdujący się na płycie lądowiska śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) został zaatakowany przez nieprzyjacielski statek powietrzny (dron), w wyniku czego nastąpiło zapalenie się części dachu budynku oraz uszkodzenie a następnie zapalenie się śmigłowca. Personel szpitala wraz kierownictwem spółki przystąpili do realizacji przewidzianych procedur – poprzez powiadomienia stosownych służb oraz rozpoczęcie akcji ratowniczo gaśniczej. Zadysponowane do zdarzenia jednostki Straży Pożarnej pomogły w ewakuacji oraz opanowały i ugasiły symulowany pożar.

Ćwiczenia zakończono podsumowaniem, na którym uczestnicy i obserwatorzy ćwiczeń wymienili się na gorąco spostrzeżeniami. W ćwiczeniach poza pracownikami spółki brali udział funkcjonariusze PSP, druhowie OSP, a także funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej a także zaproszeni gości. Przeprowadzone ćwiczenia potwierdziły przygotowanie spółki oraz służb ratowniczych do działań w przypadku tego rodzaju zagrożeń.

Konieczność przeprowadzanie tego rodzaju ćwiczeń wynika z zapisów Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, a także z zapisów „Planu Ratowniczego Lądowiska” i „Planu szkolenia obronnego dla Specjalistycznego Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II S.A. na 2019 rok”.

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

Od 01.10.2019 w ramach NFZ uruchamiamy Poradnie Preluksacyjną- badania i USG bioder dziecięcych

W poradni przyjmować będą specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu:

  • lek. med. Krzysztof Kapica
  • lek. med. Przemysław Jagiełło
  • lek. med Bogdan Strączyński

Pierwsze przyjęcia- dzieci do 3 tygodnia od urodzenia na podstawie skierowania od lekarza POZ lub Oddziału Położniczego w którym urodziło się dziecko


Rejestracja do poradni pod nr telefonu 74 86 21 180

W dniu przyjęcia należy przedstawić skierowanie, rodzic lub opiekun dziecka powinien mieć własna pieluchę tetrową (flanelową).

Kolejne wizyty ustala lekarz.

 

Nowo powstała Poradnia Urologiczna oferuje komercyjnie następujący zakres usług:

1. Konsultacje urologiczne z zakresu poradnictwa osób dorosłych

2. Badanie USG układu moczowego i gruczołu krokowego

3. Specjalistyczne rozpoznawanie i leczenie przewlekłych schorzeń układu moczowego takich jak np. rozrost gruczołu krokowego, zakażenia układu moczowego i innych.

4. Poradnictwo w zakresie dalszego leczenia odpowiednich schorzeń wymagających interwencji zabiegowej, kierowanie na odpowiednie typy zabiegów, przygotowanie do zabiegów operacyjnych – kierowanie na wymagane badania obrazowe i laboratoryjne

5. Kontrole pozabiegowe

6. Okresowe wymiany cewników moczowych, przetok nadłonowych, przetok nerkowych.

7. Usuwanie szwów po zabiegach urologicznych

Cennik:

Konsultacja pierwszorazowa wraz z USG – 160 zł

Wizyty kontrolne – 120 zł

USG moszny – 100 zł

USG układu moczowego – 100 zł

Cewnikowanie pacjentów, wymiana cewników – 60 zł (dodatkowo do ceny wizyty)

Godziny pracy Poradni:

Poradnia przyjmuje pacjentów w trybie planowym, w soboty w godzinach 10:00 do 15:00.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja wizyty.

Lokalizacja Poradni:

Specjalistyczne Centrum Medyczne im. Św. Jana Pawła II S.A. Ul. Jana Pawła II 2; 57-320 Polanica Zdrój, budynek szpitala, II piętro.

W  Specjalistycznym Centrum Medycznym im. św. Jana Pawła II  od czerwca 2019 roku została wprowadzona kompleksowa opieka po zawale mięśnia sercowego (KOS-zawał). Specjalistyczną opieką kardiologiczną zostało na dzień dzisiejszy objętych 7 osób.

Pacjenci  objęci są opieką lekarza kardiologa, pielęgniarki, fizjoterapeuty, psychologa i dietetyka. W ramach rehabilitacji dziennej kardiologicznej pacjenci dwa razy w tygodni (w poniedziałki i środy) przez  okres około trzech miesięcy mają treningi kardiologiczne na sali ćwiczeń, a także 3 porady psychologiczne oraz 2 spotkania z dietetykiem , a także 2 konsultacje dotyczące profilaktyki i promocji zdrowia. W okresie 3 miesięcy cały czas pacjenci są monitorowani przez lekarza kardiologa.

W  miesiącu sierpniu ukończył całą rehabilitację nasz pierwszy pacjent, któremu bardzo dziękujemy za wytrwałości i GRATULUJEMY!

 

Szanowni Państwo

 

W trosce o bezpieczeństwo:

 

-Proszę o nie parkowanie samochodów na podjeździe oraz przy Wejściu Głównym do szpitala.

 

-W samochodach, które zostały zaparkowane na parkingu szpitalnym obowiązkowo powinien znajdować się numer telefonu do kierowcy pojazdu.

 

- Proszę o niepozostawianie bez opieki bagażu, rzeczy, urządzeń itp.

 

 

W RAZIE NIE STOSOWANIA SIĘ DO POWYŻSZYCH ZALECEŃ SAMOCHÓD ZOSTANIE ODHOLOWANY NA KOSZT WŁAŚCICIELA POJAZDU!

Zapraszamy na Badania przesiewowe w kierunku jaskry i zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD) dla pacjentów z Kotliny Kłodzkiej w wieku powyżej 50 lat. Termin: 21 września, godzina: 9.00 – 15.00.

 

W ramach badań przesiewowych u każdego pacjenta zostaną wykonane:

  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego

  • pomiar grubości rogówki (pachymetria)

  • badanie OCT nerwu wzrokowego

  • badanie OCT plamki żółtej

 

Jaskra i zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) są chorobami, które mogą doprowadzić do znacznego upośledzenia widzenia, a nawet całkowitej i nieodwracalnej utraty wzroku. Choroby te najczęściej dotykają pacjentów po 45-50 roku życia. Wykrycie tych chorób we wczesnym etapie daje możliwość leczenia i pozwala zachować widzenie u większości pacjentów.

 

Zapraszamy mieszkańców Kotliny Kłodzkiej po 50 roku życia do kontaktu telefonicznego z Sekretariatem Oddziału Okulistycznego SCM im. Św. Jana Pawła II S.A. w Polanicy Zdroju celem ustalenia godziny badania. Badania odbędą się w Poradni Okulistycznej na I piętrze.

Telefon do sekretariatu 74 862 12 00

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

 

PROJEKTY UNIJNE

Specjalistyczne Centrum Medyczne im. św. Jana Pawła II S.A.
ul. Jana Pawła II 2,
57-320 Polanica Zdrój
NIP: 883-178-85-49 REGON: 020493961
KRS: 0000438391, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy wpłacony w całości: 36 800 000,00 PLN
Numer konta bankowego: 62 1020 3668 0000 5802 0476 2326

BIP - SCM S.A.

Biuletyn Informacji Publicznej

ZP - SCM S.A.