O nas

Organizacja Szpitala

Dla pacjenta

Usługi pełnopłatne

Ogłoszenia

Kontakt

Różne

Liczba osób z zespołem metabolicznym w tym i z otyłością rośnie w Polsce i na świecie w ogromnym tempie. W krajach wysoko rozwiniętych i rozwijających się służba zdrowia podejmuje coraz bardziej zdecydowane kroki w walce z tą poważną i ciężką chorobą, która niejako z samej siebie jak i w wyniku licznych schorzeń, które są jej powikłaniem i naturalną konsekwencją doprowadza do kalectwa, zmniejszenia komfortu życia, a w ostateczności do śmierci, skracając życie o wiele wiele lat. Medycyna dysponuje aktualnie różnymi metodami leczenia otyłości od leczenia zachowawczego, dietetycznego po leczenie chirurgiczne. Skala zjawiska jest jednak tak duża, że przekracza możliwości leczenia wszystkich chorych w ramach publicznej służby zdrowia praktycznie we wszystkich, również w tych najbogatszych, krajach świata.

W Specjalistycznym Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju już od 7 lat pomagamy chorym z otyłością. Kiedy zaczynaliśmy leczenie chirurgiczne w naszym szpitalu mogliśmy zaoferować jedynie zabieg endoskopowego założenia balona żołądkowego celem zredukowania wagi ciała. Następnie w kolejnych etapach wprowadzaliśmy operacje laparoskopowe, najpierw regulowaną opaskę żołądkową, później rękawową resekcję żołądka, zwaną najczęściej przez pacjentów zmniejszeniem żołądka, a 22.04.2017 roku wdrożyliśmy kolejny etap leczenia otyłości tj. gastric bypass, czyli ominięcie żołądka, wykonywane również techniką laparoskopową. Po raz kolejny zwróciliśmy się o pomoc we wdrożeniu kolejnej skomplikowanej metody leczenia do Pana prof. dr hab. Mariusza Wyleżoła, Kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, jednego z największych specjalistów w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce. W dniach 21-23.04.2017 bieżącego roku mieliśmy zaszczyt gościć Pana Profesora w Polanicy-Zdroju, który od lat jest dla nas wielkim wsparciem i nigdy nie odmówił nam pomocy. Wspomnianego dnia 22.04.2017 roku przeprowadziliśmy w SCM S.A. w Polanicy-Zdroju przy asyście naszego gościa 2 pierwsze operacje ominięcia żołądka u dwóch pacjentek z otyłością olbrzymią powikłaną chorobami towarzyszącymi. Pacjentki przygotowywały się do zabiegów przez wiele tygodni przechodząc liczne badania dodatkowe oraz konsultacje specjalistyczne.

 

- My jako szpital i zespół chirurgów przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez wiele miesięcy. Jesteśmy przekonani, dzięki przez lata zdobytemu doświadczeniu, gruntownemu przygotowaniu na każdym etapie oraz merytorycznej i chirurgicznej pomocy Pana Profesora obie operacje przebiegły bez większych problemów, pacjentki po kilku dniach w pełni sił opuściły samodzielnie szpital i już w najbliższych tygodniach spodziewamy się pierwszych pozytywnych efektów przeprowadzonych zabiegów. Jest to dla nas bardzo ważny dzień w rozwoju naszego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej SCM S.A., gdyż od tego momentu dysponujemy praktycznie całym arsenałem broni, jeśli chodzi o możliwości chirurgicznego leczenia otyłości – powiedział dr n. med. Paweł Szymański, specjalista chirurgii ogólnej.

W Specjalistycznym Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju od lat rozwijamy leczenie otyłości, dążąc do idealnego modelu kompleksowego leczenia, w które zaangażowani są lekarze różnych specjalności. Oferujemy leczenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej, a dla pacjentów którzy nie akceptują długiej kolejki lub nie spełniają zaostrzonych przez NFZ z początkiem tego roku kryteriów kwalifikacji do refundowanych operacji możemy zaproponować operacje prywatne,  cieszące się w związku z powyższym coraz większym zainteresowaniem. Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie w naszym szpitalu są bardzo zadowoleni z opieki medycznej, efektów leczenia i najczęściej co słyszymy, kiedy pytamy się ich o zdanie to stwierdzenie, że żałują iż zrobili to tak późno.

Obie pacjentki operowane w dniu 22.04.2017 r. są bardzo zadowolone z podjętej decyzji. Ponadto jedna z pacjentek – Pani Wioletta, z chęcią podzieliła się swoim doświadczeniem, aby pomóc kolejnym osobom w podjęciu takiego kroku.

- Moja waga w pewnym momencie zaczęła drastycznie rosnąć – wspomina Pani Wioletta -  Na początku było to niepokojące. Po przekroczeniu 100 kg zaczęłam przymykać na to oko, aż waga doszła do 144 kg. Zaczęłam mieć problemy z poruszaniem się, a po przejściu niewielkiego odcinka pociłam się i musiałam odpoczywać. W domu ciężko było mi cokolwiek zrobić. Skończyło się również moje życie towarzyskie.

Pani Wioletta - pacjentka operowana nową metodą w dniu 22.04.2017 r.

Pani Wioletta opowiedziała również co ją skłoniło do wykonania zabiegu bariatrycznego – Uprawiałam różne formy aktywności fizycznej, odchudzałam się, miałam dietetyczkę, trenera, przez kilka miesięcy chodziłam na basen, ale niestety nie przynosiło to żadnej poprawy i ciągle tyłam. Gdy doszłam do momentu, w którym zaczęłam się niepokoić o swoje zdrowie, na szczęście dowiedziałam się od znajomej o doktorze Pawle Szymańskim z SCM S.A. Ona również była operowana tutaj w Szpitalu w Polanicy-Zdroju. Potem też dwie kolejne znajome mi osoby były tutaj operowane, wobec czego ja również zdecydowałam się na ten krok. Pobyt w Szpitalu oceniam bardzo pozytywnie – bardzo miły personel, kompetentni lekarze, troskliwe pielęgniarki i wspaniała opieka. Cały czas ktoś nade mną czuwał, miałam wykonywany szereg badań. Jest tutaj bardzo miło i człowiek czuje się tu bezpiecznie. Osobom mającym podobne problemy gorąco polecam operację zamiast diet, które wyniszczają organizm. Moja znajoma z Londynu napisała mi: „Zaczęłaś nowe życie” i w całej rozciągłości się z nią zgadzam.

Pani Ewa – druga operowana pacjentka również jest zadowolona z przeprowadzonego zabiegu oraz z całego pobytu w SCM S.A. A wszystkim niezdecydowanym poleca oddanie się w ręce doktora Pawła Szymańskiego, który podczas szeregu konsultacji zdecyduje jaka metoda jest dla pacjenta najlepsza.

Pani Ewa - pacjentka operowana nową metodą w dniu 22.04.2017 r.

 

Całemu zespołowi lekarzy gratulujemy wejścia w kolejny etap walki z otyłością, a obu Paniom życzymy sukcesów w dalszym procesie leczenia.

 

W dniu 4 marca 2017 roku Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju uczestniczyło w II Forum „Kobiety z pasją”.

Jednym z punktów Forum był wykład pana doktora Arkadiusz Świerczewskiego. Dotyczył on chorób nowotworowych kobiet. W przystępny, ale rzeczowy sposób pan Doktor tłumaczył, jak ważna jest profilaktyka i obserwacja własnego ciała. Zachęcał zgromadzone na sali panie, by korzystały z bezpłatnych programów przesiewowych, takich jak cytologia, mammografia czy kolonoskopia. W wymienionych programach uczestniczy nasz Szpital. Ponadto zaprezentował, jak poprawnie przeprowadzić samobadanie piersi. W przypadku zmian nie związanych z narządami rodnymi zapraszał do przyszpitalnych poradni specjalistycznych.

Pan Doktor nie był jedynym pracownikiem Szpitala, który zachęcał kobiety, by zadbać o zdrowie. Panie pielęgniarki Iwetta Majewska i Małgorzata Sidorowicz oraz położna Anna Tuszyńska zgromadzonym gościom wykonywały pomiar stężenia cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Pani położna uczyła na fantomie piersi przeprowadzać badanie piersi. Udzielały też odpowiedzi na wiele pytań związanych ze zdrowiem. Stoisko medyczne cieszyło się dużym powodzeniem.

Nasze uczestnictwo w Forum zaowocowało zaproszeniem ze strony organizatorów do dalszej współpracy.

 

 

 

 

 

W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. w Specjalistycznym Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju otwarto nowoczesną Pracownię  Rezonansu Magnetycznego.      

 Uniwersytet III Wieku działający przy Wyższej Szkole Zarządzania w Kłodzku, zaprosił lekarzy Specjalistycznego Centrum Medycznego S.A. na spotkanie oraz wygłoszenie prelekcji.

Niedawno otrzymaliśmy od Pana Patrycjusza wyjątkowe i wzruszające podziękowania złożone na ręce lek. Mariusza Wysockiego - specjalisty chirurgii plastycznej.

Z radością pragniemy poinformować, że Pan prof. dr hab. Piotr Wójcicki – Kierownik Oddziału Chirurgii Plastycznej naszego Szpitala oraz Kierownik Kliniki Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jest autorem rozdziału pt. „Wady rozszczepowi twarzy”  w najnowszej publikacji z 2016 roku - „Chirurgia Dziecięca” pod redakcją M. Bagłaja oraz P. Kalicińskiego.

W dniu 18.09.2016r. Specjalistyczne Centrum Medyczne zaprosiło mieszkańców , kuracjuszy i gości odwiedzających Polanicę – Zdrój na Białą Niedzielę.

PROJEKTY UNIJNE

Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A.
ul. Jana Pawła II 2,
57-320 Polanica Zdrój
NIP: 883-178-85-49 REGON: 020493961
KRS: 0000438391, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy wpłacony w całości: 36 800 000,00 PLN
Numer konta bankowego: 65 1090 2327 0000 0001 0685 0351

BIP - SCM S.A.

Biuletyn Informacji Publicznej

ZP - SCM S.A.

Zamówienia Publiczne:

od 2017 roku

do 2016 roku